Blog
Po zakupie w ciucholandzie. Jak przygotować odzież do noszenia?
Czasy, w których zakupy w sklepach z używaną odzieżą były uważane za niemal zarezerwowane dla biednej części społeczeństwa, dawno minęły. Dziś osoby cieniące styl, mody wizerunek na co dzień, regularnie korzystają z oferty ciucholandów, szukając w nich perełek stylizacyjnych, pomysłów na wyróżnienie się z tłumu. W jaki sposób przygotować ubrania z lumpeksu do noszenia?
Jakich formalności należy dopełnić by sprowadzić odzież używaną z zagranicy?
Sklepy i hurtownie z odzieżą używaną cieszą się dużą popularnością z licznych przyczyn. Czy jednak wiesz, jak pozyskać towar z zagranicy i jakich formalności należy dopełnić, aby sprowadzić go do Polski? Zdecydowanie łatwiejsze będzie importowanie z terenu Unii Europejskiej. Jeśli wybierasz kraj, który nie należy do wspólnoty, to musisz brać pod uwagę, że konieczne będzie dopełnienie większej ilości formalności.
Historia ciuchlandów w Polsce. Skąd to wszystko się wzięło?
Zainteresowanie zakupem ubrań z drugiej ręki nieustannie rośnie. Przyczyn tego zjawiska możemy upatrywać w niskiej cenie ubrań, ale też coraz większej świadomości Polaków w zakresie ekologii oraz wpływu produkcji ubrań na środowisko. Moda cyrkularna na stałe wpisała się w świadomość kupujących, a sklepy z używaną odzieżą dobrej jakości można spotkać w wielu polskich miastach.
Jak lumpeksy przyczyniły się do boomu na vintage?
Każda z dekad charakteryzuje się szczególnymi elementami, które i dziś mogą stanowić podstawę doskonałej stylizacji. Obecnie wiele osób wybiera ubrania, czy inne dodatki sprzed lat.
Jak pokonać niechęć przed odzieżą ,,z drugiej ręki"?
Każdy, kto chce się zaopatrzyć w jakąś odzież, ma do wyboru kilka różnych miejsc, w których może dokonać zakupów. Jednym z rozwiązań jest naturalnie zaopatrzenie się w garderobę w firmowym sklepie. Można też jednak skorzystać z oferty różnego rodzaju outletów, które sprzedają markowe ciuchy w korzystnych cenach. A jeżeli naprawdę chce się zaoszczędzić, istnieje jeszcze możliwość, żeby robić zakupy w tak zwanych second-handach.